Menu Zavřeno

Sounds of Kotelna

Když ve vašem městě stojí hned vedle základní školy velká neudržovaná budova bývalé kotelny, můžete okolo ní každý den procházet a v duchu si říkat, že kazí tvář vašeho jinak krásného města a přát si, aby ji už konečně zbořili.

Nebo můžete se svou kapelou uspořádat před vraty kotelny festival, využít prostor, o kterém by nikoho ani nenapadlo uvažovat jako o vhodném k pořádání podobné akce a roztančit místní i babičky z domova důchodců, který stojí přes ulici.

My zvolili druhou variantu a v roce 2014 jsme poprvé postavili u fryštácké kotelny pódium, zahráli na něm, pozvali i další kapelu a měli společně radost z hudby. Další rok už bylo kapel i návštěvníků více a i v dalších letech oba počty rostly přímou úměrou. Hrály nám kapely rockové i punkové, překvapil nás místní chlapec se svým úžasným talentem pro hru na klavír a potěšila nás kapela složená z několika žáků základní školy a dvou zahraničních dobrovolníků žijících na čas v našem městě.

Tehdejší ročník byl zároveň završením jejich práce ve Fryštáku a jejich vystoupení rozloučením s místními. Zkrátka festival předvedl za ta léta mnohé.

Přestože se festival rozrůstá a snažíme se ho každým rokem vylepšovat, jedno se nezměnilo. I když byly letošní Sounds of Kotelna už páté v řadě, stále je to především festiválek pořádaný lidmi, kteří berou hudbu srdcem pro lidi všech generací, kteří se nebojí objevovat nové mladé kapely. Cílem pak zůstává postarat se o netradiční kulturní program Fryštačanům a lidem z okolí a začínajícím nadějným kapelám dát možnost koncertovat.

Návštěvníci nám říkávají, že i atmosféra je tu neměnná. Pohoda, dobrá hudba a láska k ní, zapálení pro věc, nekomerční duch, pivo a párky, to všechno obsahuje Sounds of Kotelna, když se dobře zaposloucháte.


Viktor Slezák