Menu Zavřeno

Jaroslav Faksa

Co mám za sebou

Je mi 46 let, jsem ženatý, mám 2 děti. Do Fryštáku jsem se přistěhoval před 16 lety ze Zlína. Profesí vyučený letecký mechanik, který se před 25 lety, v období krize leteckého průmyslu v Čechách, přeorientoval na nově se rozvíjející obor informatiky. Pracoval jsem v několika IT servisních firmách na pozicích obchodního zástupce a technického specialisty. Od roku 2003 se převážně věnuji problematice informatiky ve zdravotnictví a systému úhrad zdravotní péče.

Ve Fryštáku mám za sebou 3 úspěšné petice – výstavba chodníku v MČ Žabárna, dobudování vodovodu v MČ Žabárna, revitalizace hřiště v MČ Žabárna.

V současné době se podílím na restrukturalizaci a restartu SRPŠ při ZŠ Fryšták. Poskytování materiální a finanční pomoci SDH Fryšták (mladí hasiči), Fryštáček, ZŠ Fryšták. Spolupráce s městem na zajištění oslav 660 let města, 120let SDH Fryšták (propagace a reklama).

Zájmy: letectví, cyklistika, turistika, lyže, zahrada

Názor nejbližších:
Dcera Karolínka: Táta je hodný, ale někdy je taky přísný. Rád chodí ven na zahradu. Rád sbírá do bečky švestky. Táta je společenský a má rád koláče.
Syn Richard: Můj táta je spolehlivý, pracovitý a pořád musí něco dělat. Je velice kreativní. Mám ho rád, protože s ním jezdíme na různé výlety a dovolené. Táta je velice společenský a snaží se do všeho zapojit.
Manželka: Jarek pracuje jako informatik ve středně velké firmě a musí denně v rámci své profese organizačně i svépomocí zajistit velké množství akcí. Je to stresující zaměstnání, ale vždy se mu podaří najít řešení. Je přísný na ostatní, ale hlavně na sebe. Je akční, doma vše hned spraví. Jeho motto při opravě jakékoliv věci zní: „Přece to nemůže být složitější než letadlo!“, což je odkaz z dob, kdy pracoval v prototypové dílně na výrobu letadel. Je to dobrý táta a manžel, máme ho rádi.

Moje téma v rámci Akčního plánu:

Kvalitní vzdělávání a inspirace od zkušenějších

V mém životě mě inspirují…

Úspěšní lidé napříč společností.

Moje přání Fryštáku do roku 2028

Otevřené spokojené město se zázemím pro kvalitní vzdělávání, sport a kulturu, kde se občané nemusí bát vyslovit svůj vlastní názor.